Дома Топ вести Во Реал стравуваат: Куртоа може да го пропшти „Ел Класико“!

Во Реал стравуваат: Куртоа може да го пропшти „Ел Класико“!

Шпанскиот гигант Реал Мадрид остана без првиот голман Тибо Куртоа кој го повреди грбот.


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Белгиецот не бранеше во вчерашното реми на Реал Мадрид против Осасуна него го замени Андреј Лунин, а мали се шансите да настапи и во Лигата на шампиони (ЛШ) против Шахтер.

МеѓутоаЗа Реал е најважно Куртоа да се врати на 16 октомври за кога е закажано „Ел Класико“ против Барселона.

Во Реал Мадрид најмногу ги загрижува фактот дека Куртоа засег виси за супердербито со Барселона, „Ел класико“ кое со нетрпение се очекува во светот, а е закажано за 16 ноември од 16.15 часот по македонско време.

Како што пренесуваат медиумите Куртоа на болки во грбот се жалел веќе неколку недели.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Солскјер е спремен да се врати: Ги изгледал сите натпревари на Јунајтед на кој тој бил тренер?!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Веројатно малкум…