Дома Македонски спорт Во Македонија ќе се промовира нов спорт – фудбал без трчање!

Во Македонија ќе се промовира нов спорт – фудбал без трчање!

Во Македонија утре ќе биде промовиран нов спорт шутбал.

Шутбал е нов вид спорт, варијанта на фудбал којшто во светски рамки е познат како Walking Football.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Во шутбал забрането е трчање, се игра со одење и според специфични правила кои ќе бидат објаснети на самиот настан каде првиот удар на натпреварот ќе биде изведен од Васил Рингов.

Турнирот во шутбал е во организација на Здружението Пулс виталис, а под покровителство на Жан Митрев Клиник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…