Дома Фудбал Во Барселона шокирани: Што правел Умтити додека бил во изолација?!

Во Барселона шокирани: Што правел Умтити додека бил во изолација?!

Шпанските медиуми пишуваат дека во Барселона биле шокирани од физичката состојба на Самуел Умтити.

Французинот кој со Шпанија стана светски шампион во 2018 година на припремите на клубот пристигнал во очајна форма и очигледно периодот во изолација не го минувал премногу работејќи на кондицијата.

Умтити сериозно се повреди на вториот тренинг (листот на десната нога) и не е познато колку ќе паузира. Оваа сезона 26 годишникот не беше во прв план кај Ернесто Валверде и Кике Сетиен, настапи на 16 натпревари и собра 1209 минути.

Стоперот и претходно се поврзуваше со заминување од Барселона, па ова би можело да биде само дополнителна причина Барселона и дефинитивно да го стави на продажба.

Првенството во Шпанија би требало да продолжи на 12. јуни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…