Дома Фудбал Во Барселона бесни на Жерард Пике

Во Барселона бесни на Жерард Пике

0

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике ги искористи четирите дена одмор кои му ги даде клубот за да отпатува во Шангај.

Пике замина во Азија за да реши некои проблеми околу организацијата на тенис турнир за Дејвис Купот следната година.

Дел од големите тениски имиња го подигнаа гласот против новиот формат според кој целиот турнир треба да се одигра во рамките на една недела во ноември.

Шпанските медиуми откриваат дека челните луѓе на Барселона се незадоволни од одлуката Пике да патува толку далеку наместо да се одмори пред важните натпревари. Во Барселона се загрижени од таквото однесуваање и сметаат дека е непрофесионално.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Олимпијакос му приреди шок на Милан во Пиреа – го елиминираше уште во групната фаза од ЛЕ! (ВИДЕО)

Вечерва беа одиграни и последните натпревари од групната фаза во Лигата на Европа. Најголе…