Дома Фудбал Англија Во Арсенал ќе бидат бесни: Дали првиот гол на Сити против Тотенхем е од офсајд?

Во Арсенал ќе бидат бесни: Дали првиот гол на Сити против Тотенхем е од офсајд?

Maнчестер Сити вчера славеше во заостанатиот натпревар против Тотенхем со 0:2 и така се искачи на врвот во Премиер лигата во пресрет на последното коло.

Избраниците на Пеп Гвардиола славеа победа со 0:2, но сега на Островот се коментира ситуацијата при првиот гол кога Де Брујн му асистираше на Халанд.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Имено, се појавија објаснувања дека Де Брујн е во недозволена позиција пред да ја добие топката со која му асистира на норвешкиот голгетер. Со тој гол Манчестер Сити поведе со 0:1, а во завршницата со голот од пенал победата беше само потврдена.

Во последното коло Арсенал кој игра против Евертон, ќе се надева дека Вест Хем кој резултатски нема за што да игра може да ги изненади „граѓаните“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …