Дома Фудбал Возбудата преголема: Новото засилување на Реал ќе колабираше на пресот (видео)

Возбудата преголема: Новото засилување на Реал ќе колабираше на пресот (видео)

0

Реал Мадрид денес го претстави новото засилување, Едер Милитао, кој простигна од Порто за 50 милиони евра.

21-годишниот дефанзивец беше првото засилување на Зидан во неговата втора епизода во Мадрид, но поради неговото учество на Копа Америка беше претставен денес.

На пресконференцијата се случи мала незгода, па на Бразилецот од преголема возбуда му се слуши и за малку ќе колабираше.

„Уште како дете сонував да играм во најголемиот клуб на светот – Реал Мадрид. Многу сум среќен и сакам да им се заблагодарам на сите кои ми помогнаа да стигнам до тука. Спремен сум да го дадам срцето и душата за Реал Мадрид и се надевам дека ќе испишам историја тука“, изјави Милитао.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Нејмар во Франција не може да изведе ниту корнер (ВИДЕО)

Oткако се врати на терен, Нејмар игра одлично. Во петтото коло од Лига 1 во последните мом…