Дома Видео Внукот на легендарниот Благој Истатов постигна спектакуларен гол за Осогово 🎥

Внукот на легендарниот Благој Истатов постигна спектакуларен гол за Осогово 🎥

Тимот на Осогово со реми (1:1) против Каменица Саса во изминатиот викенд ја отвори сезоната во Втората македонска фудбалска лига.

Осогово имаше негатива после првото полувреме, а во вториот дел стигна до реми со спектакуларниот гол на внукот на македонската легенда Благој Истатов кој го носи истото име.

Можеби неговата идеја беше да нафрли, но на крајот постигна еден спектакуларен гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ристе Јанков не дозволи да го видиме еден од најсмешните автоголови во ПМФЛ 🎥

Струга Трим Лум и Работнички денес во натпреварот кој беше битка за излезе во Европа ремиз…