Дома Топ вести Влаховиќ донесе одлука за својата иднина

Влаховиќ донесе одлука за својата иднина


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Душан Влаховиќ донел одлука да го напушти Јувентус на крајот на сезоната, пренесува „Скај Италија“.

Српскиот напаѓач не се снаоѓа баш најдобро во Јувентус, наводно играта на тимот воопшто не му одговара и е спремен да ја промени средината.

Јувентус исто така е спремен да слушне понуди бидејќи е во финансиски проблеми после големиот скандал и најверојатното неиграње во Лигата на шампиони.

Според медиумот најсилен интерес за Влаховиќ покажуваат Реал Мадрид и Баерн Минхен, кои веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Ваховиќ минатата година пристигна во Јувентус за 85 милиони евра, па „старата дама“ ќе бара намалку да ја врати таа сума.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Чистка“ во Арсенал: Пред заминување седум фудбалери, меѓу нив и најскапото засилување

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Според пишу…