Дома Трансфер зона Вилшер може да се врати во Арсенал

Вилшер може да се врати во Арсенал

Поранешниот играч за врска на Арсенал и екс-репрезентативец Џек Вилшер би можел да добие нова шанса во Арсенал.

Пред три години Вилшер го напушти Арсенал и се пресели во Вест Хем, а без клуб е откако Борнмоут го ослободи минатата сезона.

Сега тој доби покана од Артета да тренира со Арсенал, тоа може да биде и почеток на нова соработка.

„Да се биде со добри пријатели и да тренирате со играчи од светска класа е нешто што ме прави среќен. Се надевам ќе разговараме и околу иднината“, изјави Вилшер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…