Дома Трансфер зона Вилијан се сели во градскиот ривал

Вилијан се сели во градскиот ривал

Англиските медиуми пренесуваат дека Вилијан може да направи изненадувачки трансфер во градскиот ривал.

Договорот на Бразилецот со Челзи истекува ова лето и Вилијан ќе го напушти „Стенфорд Бриџ“ како слободен агент.

За неговиот потис се заинтересирани многу европски клубови, но 31-годишниот Бразилец преферира да остане во Премиер лигата, односно во Лондон.

Англиските медиуми пренесуваат дека Вилијан веќе започнал преговори со Тотенхем, кој е спремен да му понуди 3-годишен договор и да ги задоволи неговите финансиски барања.

Познато е дека Мурињо е голем симпатизер на играта на Бразилецот и смета дека ќе биде големо засилување за неговиот тим.

Арсенал исто така испратил понуда до Бразилецот, па во наредните денови се очекува негова конечна одлука.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ареола го напушти Реал Мадрид и се врати во ПСЖ

Францускиот голман Алфонс Ареола го напушти Реал Мадрид. Ареола на почетокот од сезона во …