Дома Трансфер зона Виери: Ми кажаа дека Халанд ќе се пресели во Реал Мадрид

Виери: Ми кажаа дека Халанд ќе се пресели во Реал Мадрид


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Многумина сметаат дека Ерлинг Халанд ја започна последната сезона во Борусија Дортмунд.

Наредното лето неговата откупна клазула ќе изнесува 75 милиони евра и тоа не е преголема сума за заинтересираните европски гиганти, скоро и да нема голем клуб кој не се поврзуваше со неговото име.

Двајцата легендарни напаѓачи, Антонио Касано и Кристијан Виери беа во телевизиско шоу каде што една од темите беше токму и Халанд.

„Ми кажаа дека Баерн сака да го донесе Халанд, ако Левандовски премине во Реал Мадрид. Според мене тоа е не е нереално“, изјави Касано.

На тоа следуваше реплика од Виери.

„Според моите информации Халанд со 100% сигурност ќе се пресели во Реал. Така бев информиран, не знам дали е точно“, одговори Виери.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…