Дома Луд Спорт Видете како Роналдо се опушта пред дуелот со ПСЖ!

Видете како Роналдо се опушта пред дуелот со ПСЖ!

0

Реал Мадрид оваа сезона не игра според очекувањата, па дуелот со ПСЖ е клучен за „кралевите“.

Како и секогаш Реал најголема надеж полага на Кристиано Роналдо и се надева дека вечерва Португалецот ќе блесне и ќе ја покаже својата класа.

Се чини дека Роналдо е спремен за уште еден голем предизвик, а пред дуелот објави интересно видео на Твитер. Тој со интересна игра се опушта пред големото дерби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

НАЈАВА МУНДИЈАЛ: Франција – Ѕвездената генерација на „Галските петли“ атакува на втората титула светски шампион!

Од 14-ти јуни до 15-ти јули фудбалот ќе биде главна тема во целиот свет, а се останато ќе …