Дома Видео Видете како Рамос повторно го спаси Реал

Видете како Рамос повторно го спаси Реал


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Ако Реал Мадрид сезонава ја освои Ла Лига, најзаслужен за тоа сигурно ќе биде стоперот Рамос. Откако во минатото коло му донесе бод на Реал во Ел Класико со гол со глава во последните мигови од мечот, шпанскиот дефанзивец го повтори истото, овојпат против Депортиво за 3:2.

Серхио Рамос како да се специјализира за решавачки голови во последните мигови. Прво му донесе трофеј во ЛШ во 2014, откако постигна израмнувачки гол против Атлетико во последните мигови од мечот, а сега за само две недели постигна два клучни гола за неговиот Реал во трката за Ла Лига. Минатото коло не и дозволи на Барселона да се приближи на минус три во Ел Класико, а ова коло го повтори истото откако против Депортиво стрелаше прецизно со глава во последните мигови од мечот.

Погледнете ги најинтересните моменти од мечот:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тренерот на Дортмунд низ солзи: Ова не е фер!

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Борусија Дор…