Дома Останати Кошарка Видео: Харден со трипл-дабл го сруши Сан Антонио

Видео: Харден со трипл-дабл го сруши Сан Антонио

Дури 11 натпревари синоќа се одиграа во кошаркарската НБА лига, а оние кои оставија најголем впечаток се поразите на Оклахома и Сан Антонио како и големата победа на Њујорк.

Харден блескаше против Сан Антонио, поентираше, скокаше и разигруваше поради што Хјустон во дербито на тексас победи во Сан Антонио 101:99. Харден оствари трипл-дабл од 24 поени, 12 скокови и 15 аситенции, но имаше и осум загубени топки.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Њујорк Никс во „Медисон Сквер Гарден“ успеа да излезе како победник во големото дерби против Бруклин Нест. Гостите имаа предност сè до финишот на мечот кога Никси доминираше и на крајот стигнаа до голема победа. Кармело Ентони со 22 и Порзингис со 21 поен беа најзаслужни за оваа победа, додека кај поразената екипа центарското дуо Хамилтoн-Лопез постигна по 21 поен.

Голден Стејт го декласира Далас 116:95, а ударното трио на вицепрвакот постигна 20+ поени. Кевин Дурент 28, Стеф Кари 24, Клеј Томпсон 20 поени.

Резултати: Индијана-Филаделфија 122:115, Њујорк-Бруклин 110:96, Орлансо-Минесота 107:123, Вашингтон-Бостон 118:93, Шарлот-Јута 104:98, Атланта-Чикаго 115:107, Феникс-Детроит 107:100, ЛА Клиперс-Портланд 111:80.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Ѓоковиќ тренира на трева – ќе игра на Вимблдон!?

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на Олимписките игри во Париз, но се надева дека ќе …