Дома Фудбал Останато Видео: Тричковски со нов гол е лидер на стрелците во Кипар

Видео: Тричковски со нов гол е лидер на стрелците во Кипар

Македонскиот репрезентативец Иван Тричковски уште еднаш покажа дека е во врвна форма и постигна гол во победата на АЕК Ларнака против Докса (2:1).

Ова за Тричковски беше 10-ти гол во кипарскиот шампионат, со што се зацврсти на првото место на листата стрелци.

АЕК Ларнака со оваа победа ја прекина серијата од три нерешени резултати по ред, но има два бода помалку од лидерот Анортозис.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Невидена еуфорија во Бергамо: Третина од жителите на градот вечерва ќе бидат на стадион во Милано!

Вечерва Аталанта ќе игра во осминафиналето од Лигата на шампионите на домашен терен против…