Дома Фудбал Останато Видео: Сан Марино постигна гол после 15 години!

Видео: Сан Марино постигна гол после 15 години!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Норвежаните синоќа славеа со 4:1 против Сан Марино на натпреварот од третото коло во квалификациите за Светското првенство.

Имено, голот на Сан Марино е прв во официјален натпревар за оваа селекција на гостински терен по пауза од 15 години, во квалификациите за СП.

Кога Стефанели во 54-та минута ја затресе мрежата на Норвежаните, во Осло завладеа молк. Најинтересно беше во студиото на една норвешка телевизија каде дури го изгаснаа светлото.


norvezani by situacijeliga

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…