Дома Македонски спорт Видео од соблекувалната: Фудбалерите пред Бугарија се загреваат со – „ој соколе“!

Видео од соблекувалната: Фудбалерите пред Бугарија се загреваат со – „ој соколе“!

Maкедонската фудбалска репрезентација вечерва го игра натпреварот против Бугарија во рамките од Лигата на Нации.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Составот е веќе познат стартуваме со: Димитриевски, Бејтулаи, Зајков, Муслиу, Тодороски, Алиоски, Елмас,Барди, Трајковски, Миовски и М.Ристовски.

Пред почетокот на натпреварот беше објавено и видео од соблекувалната, на кое може да се слушне песната со која нашите фудбалери се загреваа за овој натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Косово на подарок ќе добие стадион од Катар

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! По Мундијалот во…