Дома Останати Тенис ВИДЕО: На оваа мајсторија мораше да аплаудира и Федерер

ВИДЕО: На оваа мајсторија мораше да аплаудира и Федерер

Роџер Федерер во својот прв натпревар во Шангај го исфрли Данил Медведев со 6:4, 4:6, 6:4.

Сепак, поенот на мечот му припадна на 15 години помладиот тенисер. После два моќни форхенда Медведев излезе на мрежа, а таму изведе вистинска мајсторија. Погоди волеј со ротација после кој топчето падна во полето на Швајцарецот и се врати во неговото.

За оваа мајсторија 22-иот тенисер на АТП листата доби аплауз и од големиот Роџер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Победничкиот рекет на Ѓоковиќ од финалето заврши кај негова пријателка од школските денови

Новак Ѓоковиќ со убедлива победа над Данил Медведев во финалето триумфираше на Австралија …