Дома Фудбал ВИДЕО: Навивачи на Севилја завршија во болница откако се сруши заштитната ограда

ВИДЕО: Навивачи на Севилја завршија во болница откако се сруши заштитната ограда

sevilla

За среќа никој не беше посериозно повреден.

Фудбалерите на Севилја вчера го победија Еибар со 3:1 на гостувањето, а овој натпревар ќе остане во лошо сеќавање кај навивачите на Андалузијците.

Додека го прославуваа голот на Евер Банега 14 навивачи заработија повреда во моментот кога се сруши заштитната оградата.

После погодокот на Банега, навивачите го славеа голот со играчите и притисокот на оградата беше преголем.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Сити се огласи откако им беше поништена казната за неиграње во Лигата на шампионите

Манчестер сити соопшти дека е задоволен со одлуката на Судот за спортска арбитража во Лоза…