Дома Фудбал Останато Видео: Му даде гол на својот брат близнак во репрезентацијата!

Видео: Му даде гол на својот брат близнак во репрезентацијата!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Синоќа се одигра многу интересен натпревар за квалификациите за СП помеѓу Норвешка и Сан Марино, од кој многу детали ќе останат запаметени.

Првиот детал е дека Сан Марино постигна погодок во квалификации после цели 15 години, што беше повод за големо славје.

Другата интересна ситуација е тоа што Давиде Симончини си постигна автогол, притоа го совлада својот брат близкан Алдо Симончини, што е прв случај во историјата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Спалети потврди: Заминувам бидејќи сум уморен

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ После претсдателот Де Лаурентис, сега и самиот Лучи…