Дома Актуелно Видео: Македонците растураат во Италија – по Пандев, Секулов за Јувентус го „ископира“ Меси!

Видео: Македонците растураат во Италија – по Пандев, Секулов за Јувентус го „ископира“ Меси!

sekulov

Македонецот кој го носи дресот на Јувентус, Никола Секулов беше стрелец на еден од погодоците во дербито на Торино до 16 години.

Секулов важи за еден од најголемите македонски фудбалски надежи и се развива во школата на Јувентус каде што настапува за У16 тимот.

Македонецот во една соло акција и од скоро половина терен успеа да помине низ целата одбрана на Торино и да постигне погодок во стилот на Лионел Меси. Натпреварот на крајот завши без победник со резултат 1:1.

Иначе маестрален гол со лоб удар во вчерашните натпревари од Серија постигна Горан Пандев за Џенова во натпреварот против Верона. Овој погодок можете да го погледнете ТУКА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

АСОМ: И во услови на пандемија, индустријата може непречено да функционира ако се почитуваат протоколите

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) информира дека од 13 мај, ког…