Дома Останати Тенис Видео за во најсмешни инсерти: Дали ова е најлошиот тенисер во историјата?

Видео за во најсмешни инсерти: Дали ова е најлошиот тенисер во историјата?

Во Доха се одржува еден од многуте Фјучерс турнири со награден фонд од 15.000 долари.

Фјучерс турнирите се наменети за младите тенисери да стекнуваат икуство и се припремаат за оние турнири на повисоко ниво.

Но, на овие турнири понекогаш знаат да се поји и по некој аматер. Денес во рамките во квалификациите во Доха Критин Коајкул (24) го победи Украинецот Артем Бехмет со 6:0, 6:0.

Којакул ги доби сите поени, а Артем многумина го прогласија за најлошиот тенисер кој некогаш се појави. Не е познато како воопшто се нашол на турнирот. На социјалните мрежи може да се прочитаат коментари дека е син на богати родители па така си го купил учеството.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Дали ова беше за дисквалификација? Тенисер при сервис погоди девојче 🎥

Како што е добро познато неодамна Новак Ѓоковиќ беше дисквалификуван од УС Опен откако нен…