Дома Актуелно Видео: Еврогол на Алиоски директно од корнер!

Видео: Еврогол на Алиоски директно од корнер!

Македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски постигна два гола за Лугано во убедливата победа од 5-0 на пријателскиот натпревар против кинескиот Јанбиан.

Сепак, вреди да се издвои вториот гол кој беше постигнат со вистинска мајсторија директно од корнер!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Сребрен медал и две 4.-ти места за ВМ Гавриловски во 9.-от Светскиот куп на ФИДЕ 2021

Македонскиот велемајстор (ВМ) за шаховски композиции (ШК) Зоран Гавриловски во 9.-от Светс…