Дома Фудбал Останато Видео: Бентеке со најбрз гол во историјата!

Видео: Бентеке со најбрз гол во историјата!

Белгискиот репрезентативец Кристијан Бентеке, синоќа го постигна најбрзиот гол во историјата на квалифинациите за пласман на светските првенства, откако погоди по само седум секунди игра.

Гибралтар потив Белгија го изведе почетниот удар, но Бентеке веднаш ја освои топката, влезе во противниќкиот шеснаесетник и постигна гол.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Белгија славеше во Гибралтар до 6-0, а Бентеке постигна хет трик, со што стигна до бројката од девет голови во 27 натпревари за Белгија. Покрај Бентеке голманот на Гибралтар го совладаа и Витсел, Мертенс и Азар.

Белгија по три средби во Х групата има максимален учинок и се наоѓа на челната позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Реми меѓу Швајцарија и Шкотска

Шкотска и Швајцарција вечерва одиграа реми без победник 1:1, па Швајцарците со ова реми ст…