Дома Трансфер зона Видео: Барса го претстави и второто засилување, познат и бројот на дресот

Видео: Барса го претстави и второто засилување, познат и бројот на дресот

0
mina

Во Каталонија по промоцијата на Фелипе Кутињо се одржа и промоцијата на новото засилување Јери Мина.

Барселона го доведе 23 годишниот Јери Мина од Палмеирас за сума од 11.8 милиони евра, а денес Колумбиецот беше претставен на „Камп Ноу“.

Мина во Барселона ќе го носи дресот со број 24 кој до неодамна го носеше Жереми Матје кој минатото лето премина во редовите на Спортинг. Мина со Барселона потпиша договор до 2023 година.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шпанците најавуваат сензација: Реал Мадрид тргнува по – Златан Ибрахимовиќ!?

Oсум часа и една минута Реал не постигна гол пред тоа конечно да го направи против Леванте…