Дома Актуелно Видео: Атлетико Мадрид тримфално низ Германија, Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид 2:4

Видео: Атлетико Мадрид тримфално низ Германија, Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид 2:4

Екипата на Чоло Симеоне сигурно гази кон четвртфинале откако вечерва на гости славеше против Леверкузен со 4:2.
Поведе Атлетико уште во 17 минута со прекрасниот гол на Саул, а веднаш по тоа во 25мин. Гриезман го зголеми водството на 2:0. Само што започна второто полувреме фармацевтите намалија на 2:1 со голот на Белараби(48`).Гамеиро од пенал повоторно направи 2 разлика за Атлетико. Црногорскиот интернационалец Савиќ си постигна автогол за 2:3. Точка на натпреварот стави Торес(86`) по одличното нафрлување на Врсаљко.

86′ Фернандо Торес, Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид 2:4

68′ автогол Стефан Савиќ, Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид 2:3

68′ Кевин Гамеиро, Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид 1:3

48′ Карим Белараби, Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид 1:2

25′ Гризман, Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид 0:2

17′ Саул, Баер Леверкузен – Атлетико Мадрид 0:1

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Дали соблекувалната на Сити го саботира Де Брујн?

Доскорешниот заменик капитен на Манчестер Сити, Кевин де Брујн изгледа не ужива апсолутна …