Дома Трансфер зона Вест Хем бара 150 милиони фунти за Даклан Рајс

Вест Хем бара 150 милиони фунти за Даклан Рајс


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Тимот на Вест Хем бара 150 милиони фунти за потенцијалниот трансфер на Даклан Рајс, пренесува „Дејли Мејл“.

Фудбалерот на „Чеканите“ и репрезентативец на Англија одбива да потпише продолжување на соработката и ќе биде ставен на продажба на крајот на сезоната. Лондонскиот клуб се надева на рекордно висока цена.

Рајс има договор со Вест Хем до летото 2024 година и во клубот веќе се свесни дека не можат да го задржат, затоа ќе се обидат што е можно повеќе да заработат. Заинтересирани има, но цената е рекордно висока за Премиер лигата.

Актуелниот рекорд во Премиер лигата го држи Џек Грилиш од Астон Вила во Манчестер Сити за 100 милиони фунти. Вест Хем сака 50 повеќе, а како најзаинтересиран клуб е Манчестер Јунајтед. Рајс според информациите на Островот не би имал ништо против трансфер на „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Потврдено: Мекени го напушта Јувентус, продолжува во Премиер лигата

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Maсимилијано Алегри денес потврди дека Весто…