Дома Фудбал Останато Венгер за пеналот на Англија: Не разбирам зошто судијата не ја гледаше снимката

Венгер за пеналот на Англија: Не разбирам зошто судијата не ја гледаше снимката

Фудбалската репрезентација на Англија вчера ја победи Данска и обезбеди пласман во финалето, но победата дојде после еден контроверзен пенал во судиското продолжение.

Досудениот пенал предизвика бројни коментари, а поранешниот меанџер на Арсенал, Арсен Венгер во разговор за „Беин Спорт“ истакна дека пенал не постоел.

„Немаше пенал. Не разбирам зошто судијата во оваа ситуација не ја гледаше снимката. Во ваков момент мора да биде апсолутно сигурен во својата одлука“, изјави легендарниот стратег.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Алегри: Нема потреба од приказни, треба да почнеме со победи

Јувентус утре и гостува на Специја во 5-то коло од Серија А и „бјанконерите“ се пред импер…