Дома Трансфер зона Вајналдум потпиша за ПСЖ, познати деталите од договорот

Вајналдум потпиша за ПСЖ, познати деталите од договорот

Жоржињо Вајналдум кариерата ќе ја продолжи во ПСЖ и договорот помеѓу двете страни е комплетиран.

Вајналдум потпиша договор со ПСЖ до 2024 година и годишно ќе заработува 9,5 милиони евра.

Поранешниот играч на Ливерпул имаше договор со Барселона, а планот на Каталонците беше да го претстават како ново засилување оваа недела.

Меѓутоа, во последен момент во трката се вклучи ПСЖ кој понуди подобри финансиски услови, па Холанѓанецот ја прифати понудата на „светците“.

Вајналдум е слободен агент, а понудата на ПСЖ била двојно поголема од таа која му ја понудила Барселона.

Вајналдум веќе ги минал лекарските прегледи и ставил потпис на договорот со ПСЖ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Мбапе проговори: Морам да ја донесам вистинската одлука

Веќе од поодамна се шпекулира дека Мбапе ова лето ќе го напушти тимот на ПСЖ. Името на мла…