Дома Топ вести Вајналдум донесе конечна одлука – го напушта Ливерпул

Вајналдум донесе конечна одлука – го напушта Ливерпул

Англиските медиуми пренесуваат дека Жоржињо Вајналдум дефинитивно ја одбил понудата на Ливерпул за продолжување на договорот.

Актуелниот договор на Вајналдум истекува на крајот на сезона, па 30-годишниот Холанѓанец на лето ќе го напушти клубот како слободен агент.

Тренерот на „црвените“, Јирген Клоп јавно побара од раководството да направи се за да го задржи Вајналдум на „Енфилд“, но Холанѓанецот веќе донел конечна одлука.

Имено, Вајналдум веќе постигнал договор со Барселона, каде ќе соработува со Куман, па на лето ќе се пресели на „Камп Ноу“ како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

Иднината на Лионел Меси е главна тама во спортските медиуми веќе подолго време, бидејќи не…