Дома Останати Ракомет Вардар се обидел да го врати Шишкарев

Вардар се обидел да го врати Шишкарев

Русинот Данил Шишкарев шест сезони помина во Вардар (2014-2020), а потоа премина во Веспрем од каде брзо си замина.

Сега Шишкарев имаше интервју за руските медиуми и откри дека во јануари имал понуда да се врати во Вардар. Во игра покрај Вардар биле, Штутгарт и Динамо Букурешт.

„Повеќе опции беа во игра пред да се договорам со Чеховски Медведи, но ништо конкретно. Во јануари добив понуди од Вардар и Штутгарт, а постоеше и интерес од Динамо Букурешт. Тие понуди дојдоа после Светското првенство во Египет. Тогаш јас имав уште една година од договорот со Веспрем и немав намера да заминам“, изјави Шишкарев.

Шишкарев во кариерата има настапувано и за Чеховски Медведи, токму од тој тим дојде во Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Кудуз се враќа во тимот: Вујовиќ за Монпелје го има цел состав!

Денес во 20:45 часот Вардар 1961 ќе се сретне со француски Мопелје во рамките од четвртото…