Дома Македонски спорт Ваков Талески сакаме да гледаме! 🎥

Ваков Талески сакаме да гледаме! 🎥

Репрезентацијата на Македонија одигра одлично прво полувреме против Словенија која сепак во последните десетина минути се одлепи на 9:13.

Сепак видовме една подобра Македонија, а еден од подобрите беше многу критикуваниот Филип Талески. Талески постигна три гола и сите три беа со удари од далечина.

Да се надеваме вака ќе продолжи и во наредните натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Вардар доби службени бодови од ЕХФ за натпреварите со Флензбург и ПСЖ

Какви и што беа најавите, Вардае доби бодови на маса од ЕХФ за натпреварите против Флензбу…