Дома Фудбал Италија Буфон прави чуда на голот и пред неговиот 42. роденден! (ВИДЕО)

Буфон прави чуда на голот и пред неговиот 42. роденден! (ВИДЕО)

Jувенту вчера со 3:1 ја победи Рома во Копа Италија и така обезбеди место во полуфиналето.

Одличен во победата на Јувентус Џанлуиџи Буфон. На 28 јануари Буфон ќе наполни 42 години, меѓутоа вчера бранеше како да има двојно помалку. Посебно воодушевува неговата одбрана во финишот од натпреварот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Рамос пред Сити: Кога е тешко децата треба да се тргнат од патот

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос полн со мотив пред најважниот натпревар оваа сезона…