Дома Фудбал Бускетс донел одлука, ќе ја соопшти наредните денови

Бускетс донел одлука, ќе ја соопшти наредните денови

Капитенот на Барселона, Серхио Бускетс откри дека наскоро ќе го информира клубот за одлуката далу ќе остане или ќе си замине на крајот на сезоната.

Договорот на 34-годишниот играч за врска истекува на крајот на сезоната, а тој има понуди од САД и Саудиска Арабија.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Одлуката е скоро донесена. Имаме неколку денови одмор, а после веројатно ќе го информирам тренерот и клубот“, изјави Бускетс.

Тренерот Чави настојува Бускетс да го продолжи договорот бидејќи смета дека може де биде многу важен за тимот и следната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …