Дома Фудбал Англија Бурни реакции на Островот: Спорен гол на Сити, погрешија ли судиите? 🎥

Бурни реакции на Островот: Спорен гол на Сити, погрешија ли судиите? 🎥

Манчестер Сити вчера ја победи Астон Вила со два гола во завршницата од нтпреварот, меѓутоа водечкиот гол на „граѓаните“ ќе биде тема на голема дебата.

Шпанецот Родри беше на неколку метри од голманот Мартинез кој ја исфрли топката, а по неговото исфрлување топката веднаш беше вратена назад, Родри беше во недозволена позиција и направи притисок на централниот дефанзивец на Вила кој погреши.

Родри му ја зема топката и во продолжение од акцијата Силва постигна гол за водство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Memories: Легендарниот гол на Кака на „Олд Трафорд“🎥

Манчестер Јунајтед и Милан ќе играат големо европско дерби во осминафиналето од Лига Европ…