Дома Видео Бразилска магија во Јужна Кореја (ВИДЕО)

Бразилска магија во Јужна Кореја (ВИДЕО)

Денес со натпреварот помеѓу Даегу и Шангај Сангума отворено е четврото коло во јужнокорејската К Лига. Натпреварот заврши со резултат 1:1.

Првото полувреме не донесе голови, па на одмор се замина со 0:0.

Меѓутоа набрзо во второто видовме потег кој го обележа цел натпревар. Се играше 51 минута кога Џунг Сеунг-Вон ја испрати топката, а Бразилецот Сесиња во полн трк ја шутна топката и постигна мајсторски гол.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…