Дома Видео БРАВО! Слушнете ја честитката од австрискиот коментатор на – македонски јазик! (ВИДЕО)

БРАВО! Слушнете ја честитката од австрискиот коментатор на – македонски јазик! (ВИДЕО)

Македонија вчера однесе голема важна победа со гол во последната секунда против Украина.

Интересен момент се случи по завршувањето на натпреварот. Австрискиот коментатор во салата направи потег за почит, ни честита на македонски јазик, а освен тоа и не употреби никаква додавка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Емотивни видеа: Погледнете како Коби ја учеше својата ќерка Џиџи

Синоќа светската јавност ја потресе шокантна вест за смртта на Коби Брајант. Тој заедно со…