Дома Видео БРАВО! Слушнете ја честитката од австрискиот коментатор на – македонски јазик! (ВИДЕО)

БРАВО! Слушнете ја честитката од австрискиот коментатор на – македонски јазик! (ВИДЕО)

Македонија вчера однесе голема важна победа со гол во последната секунда против Украина.

Интересен момент се случи по завршувањето на натпреварот. Австрискиот коментатор во салата направи потег за почит, ни честита на македонски јазик, а освен тоа и не употреби никаква додавка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

За да изведете вакво нешто во вода треба да имате силни нозе како Ибра🎥

Златан Ибрахимовиќ овие денови ужива во годишниот одмор. После одличната полусезона во дре…