Дома Фудбал „Бомба“ од Шпанија: Луис Енрике на клупата на италијански гигант

„Бомба“ од Шпанија: Луис Енрике на клупата на италијански гигант

Како што пренесуваат шпанските медиуми, Луис Енрике после Мундијалот ќе се пресели во Серија А.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Луис Енрике има искуство во Серија А, а сега интерес за неговите услуги покажува Јувентус.

Имено, „старата дама“ стапила во контакт со неговиот агент и му нуди двегодишен договор тежок 10 милиони евра по сезона.

Алегри веќе подолго време се шпекулира дека ќе добие отказ, а раководството на „бјанконерите“ наводно чека да се ослободи Луис Енрике.

Шпанецот нема потреба од период за адаптација и може да го преземе кормилото на Јувентус веднаш после Мундијалот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Крамариќ му одговори на селекторот на Канада: Видовме кој кого ќе е*е

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватска вчера ј…