Дома Фудбал Бомба на Паредес за водство на ПСЖ

Бомба на Паредес за водство на ПСЖ

ПСЖ го игра својот натпревар од 18. коло во Лига 1 во гости против Сент Етјен и води со 1:0.

Гостите до водство стигнаа уште во 10. минута кога на една одбиена топка Паредес со волеј удар од 30-тина метри постигна прекрасен погодок.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Мбапе: Реал? Замислете што ќе се случи ако ви одговорам

Фудбалерот на ПСЖ Килијан Мбапе не сакаше да зборува за можноста да премине во Реал Мадрид…