Дома Топ вести „Бомба“: Асенсио пред трансфер во ПСЖ

„Бомба“: Асенсио пред трансфер во ПСЖ


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Шпанските медиуми објавија бомбастична информација и тврдат  дека ПСЖ е во напредни преговори за трансфер на Асенсио од Реал Мадрид.

Повредата на Нејмар го натера ПСЖ итно да реагира на трансфер пазарот и после Хаким Зијех сака да го доведе и Асенсио.

Шпанецот е во последната година од договорот со Реал Мадрид, па „кралевите“ се спремни да го продадат бидејќи на лето ќе го загубат без обештетување.

Асенсио веќе се договорил со „светците“ за 3,5 годишна соработка, па ПСЖ во моментов е во напредни преговори со Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…