Дома Видео Бејл со тоалетна хартија покажа колку е добар во неговото омилено хоби (ВИДЕО)

Бејл со тоалетна хартија покажа колку е добар во неговото омилено хоби (ВИДЕО)

На јавноста веќе добро познато и е дека Герет Бејл е голем фан голфот и на него троши голем дел од своето слободно време.

Додека неговите колеги од фудбалските терени си поставуваат предизвици со жонглирање, Бејл е дел од голферски предизвик исто така со тоалетна хартија.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Јунајтед избегна срам, па се пласира во финалето на ФА

Манчестер Јунајтед на драматичен начин после изведување на пенали го елининира Ковентри и …