Дома Видео Бејл со тоалетна хартија покажа колку е добар во неговото омилено хоби (ВИДЕО)

Бејл со тоалетна хартија покажа колку е добар во неговото омилено хоби (ВИДЕО)

На јавноста веќе добро познато и е дека Герет Бејл е голем фан голфот и на него троши голем дел од своето слободно време.

Додека неговите колеги од фудбалските терени си поставуваат предизвици со жонглирање, Бејл е дел од голферски предизвик исто така со тоалетна хартија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Преговорите помеѓу Милан и Рангник во застој

Преговорите меѓу Милан и поранешниот тренер на РБ Лајпциг, Ралф Рангник се во застој, прен…