Дома Фудбал Лига на шампиони Беше ли оштетен Јувентус за пенал во последните моменти против Порто? 🎥

Беше ли оштетен Јувентус за пенал во последните моменти против Порто? 🎥

Јувентус вечерва беше поразен од Порто со 2:1.

„Старата дама“ не беше вечерва на нивото и Порто тоа го искористи, сепак голот на Киеза постигнат во финишот значи многу и Јувентус секако дека има шанси да се врати во реваншот.

Ситуација за која сигурно ќе се дебатира после овој натпревар е дуелот во кој беше вклучен Роналдо буквално во последните моменти од мечот.

Какво е вашето мислење, имаше ли доволно контакт за пенал?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лоши вести од Кина: Џангсу банкротираше, што ќе биде со Интер?

Интер денес победи, но клубот би можел да се најде во сериозни проблеми. Познатата кинеска…