Дома Топ вести Берарди се сели во Премиер лигата

Берарди се сели во Премиер лигата

Лестер покажува сериозен интерес за ѕвездата на Сасуоло и италијански репрезентативец, Доменико Берарди.

Берарди одигра уште една одлична сезона, постигна 17 голови, а покажа добри партии и на Европското првенство. Негова желба беше да ја промени средината ова лето, меѓутоа заинтересираните клубови не беа спремни да платат 40 милиони евра, колку што бараше Сасуоло.

Лестер веќе стапил во контакт со неговиот агент, а Берарди дал зелено светло за трансфер во Премиер лигата.

Сасуоло не попушта и за неговата слобода бара 40 милиони евра, а „лисиците“ наскоро ќе ја испратат првата понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ристовски: Изгледаше лошо, се надевам Адеми брзо ќе закрпне сите знаеме колку е важен

Maкедонската фудбалска репрезентација во последниот натпревар со Германија претрпе убедлив…