Дома Фудбал Бензема уште една сезона во Реал Мадрид

Бензема уште една сезона во Реал Мадрид


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Еден од најважните играчи на „кралевите“, Карим Бензема наскоро ќе стави потпис на нов договор.

Францускиот напаѓач има право да преговара со други клубови, бидејќи влезе во последните шест месеци од актуелниот договор.

Меѓутоа, 35-годишниот Бензема ги одбил сите други понуди, меѓу кои и од Ал Наср и ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид.

Најавите од Шпанија се дека Реал сака да го задржи Бензема најмалку до 2024 година и двете страни се блиску до договор.

Во Реал се надеваат дека наскоро ќе бидат договорени сите детали, па Бензема и следната сезоната ќе ира во „кралскиот“ клуб, а тоа ќе биде негова 15-та сезона на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Фирмињо блиску до нов договор со Ливерпул

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Напаѓачот на Ливерпул, Роберто Фирмињо е бли…