Дома Фудбал Белингам откако повторно беше херој на Реал Мадрид: Нозете ми се отсекоа…

Белингам откако повторно беше херој на Реал Мадрид: Нозете ми се отсекоа…

Реал Мадрид со многу мака вчера славеше против Хетафе со 2-1 во четвртото коло од шпанската Ла Лига, а херој повторно беше Џуд Белингам.

Белингам постигна гол за поебда, но тоа што го доживеал на „Сантијаго Бернабеу“ ќе го памети додека е жив.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


Англискиот репрезентативец откри што се случувало по голот за победа на „кралевите“.

„Кога слушнав навивачите како пеат, сакав да застанам и да ги слушам, зашто ми се отсекоа нозе во тој момент. Реал ме ангажира поради вакви моменти. секој пат кога ќе постигнам гол, чувствувам поддршка од навивачите“, вели Белингам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …