Дома Топ вести Белингам веќе го избрал следниот клуб

Белингам веќе го избрал следниот клуб

Џуд Белингам е еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот и на лето се очекува голема битка за неговиот потпис.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Ливерпул, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед и Челзи се силно заинтересирани за неговиот потпис, а Борусија за неговата слобода на лето ќе бара 150 милиони евра.

Споменатите клубови нема да жалат пари за неговиот потпис, но англискиот талент веќе го избрал следниот клуб.

„Марка“ пренесува дека Белингам сака да ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, а „кралевите“ веќе го подготвуваат теренот за негов трансфер.

Весникот пренесува дека Англичанецот ќе биде главна трансфер цел на Реал за јуни 2023 година и дека ќе се обидат да го договорат трансферот уште во јануари.

Белгинам е спремен да ги одбие англиските клубови, бидејќи сака кариерата да ја продолжи на „Сантиаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…