Дома Фудбал Останато Бекам му даде отказ на својот пријател во Интер Мајами

Бекам му даде отказ на својот пријател во Интер Мајами


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Aмериканската МЛС лига во минатото често стана дестинација за многу познати фудбалски имиња, меѓутоа некои епизоди не се завршуваат на посакуваниот начин, а таква е оваа на Фил Невил во Интер Мајми.

Сопственикот на Интер Мајами, Дејвид Бекам и Фил Невил се добри пријатели, но сега Невил мора да се помири со отказот од својот поранешен соиграч и добар пријател.

На клупата на Интер Мајами, Невил стигна во 2021 година и во изминатите две сезони солидно го водеше тимот, но во актуелната не му оди. Интер Мајами е последен на табелата и се бори за опстанок, па Бекам одлучи дека е време за промена.

„Понекогаш во фудбалот мора да носиме и најтешки одлуки, а за жал, чувствуваме дека е вистинско време да направиме промена. Сакам лично да му се заблагодарам на Фил за неговата напорна работа, за неговата страст кон клубот и интегритетот како личност“, изјави Бекам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…