Дома Топ вести Барселона пронајде наследник на Бускетс

Барселона пронајде наследник на Бускетс

Барселона е во потрага по квалитетен играч за врска кој ќе може да го замени Серхио Бускетс, пренесуваат каталонските медиуми.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Прв избор е португалскиот репрезентативец и член на Вулверхемптон, Рубен Невеш со кого преговорите се во напредна фаза.

Вулверхемптон е спремен да го пушти Невеш, но за неговата слобода бара 35 милиони фунти, а Барселона веќе ги започна преговорите.

Интерес за Невеш покажуваат уште Арсенал и Манчестер Сити, но тој преферира трансфер во Барселона.

25-годишниот Португалец е голема желба на Чави и смета дека одлично ќе се вклопи во неговоиот стил на игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал спреми 70 милиони за ѕвездата на Наполи

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Карло Анчелоти с…