Дома Топ вести Барселона најде начин како да го врати Меси

Барселона најде начин како да го врати Меси


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Барселона е во тешка финансиска ситуација и на лето ќе мора да продава фудбалери за да може да прави трансфери.

Поради тоа Каталонците може да се насочат кон слободни агенти, а најголема желба на клубот е секако да ја врати легендата Меси на „Камп Ноу“.

„Ел Национал“ тврди дека Лапорта смислил план како да го добие Меси за минимална плата. Имено, Барселона ќе му даде симболична плата од 200.000 евра годишно, но кога Меси ќе ја заврши кариерата, тие ќе организираат проштален меч и сиот приход од тој меч, од ТВ правата за натпреварот, спонзорските договори, маркетингот, приходите од влезниците ќе отидат на сметката на Меси.

Прогнозата на каталонскиот медиум е дека Меси во таков случај би добил околу 100 милиони евра.

Меси во моментов преговара за нов договор со ПСЖ, но засега двете страни се далеку од такво нешто.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Милан ја сака младата француска ѕвезда

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Милан е силно заинтересиран …