Дома Трансфер зона Барселона испрати понуда до Вилијан

Барселона испрати понуда до Вилијан

Каталонскиот гигант Барселона, испрати понуда до Вилијан откако му заврши договорот со Челзи, пренесуваат шпанските медиуми.

Вилијан е слободен агент и неговата желба е да остане во Европа, па во моментов Барселона е во пол-позиција за неговиот потпис.

Каталонците и минатото лето го сакаа Бразилецот, но тогаш Челзи ја одби нивната понуда.

Сега кончено може да се реализира трансферот и Вилијан да пристигне на „Камп Ноу“ како слободен агент.

Барселона стапила во контакт со агентот и му понудила 3-годишен договор. За Вилијан исто така силен интерес покажува и Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул започна преговори со дефанзивецот на Лајпциг

Ливерпул започнал преговори со дефанзивецот на Лајпциг, Ибрахима Конате, пренесуваат медиу…